1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: Ciddi bir parayı ödediğimiz halde F-35'ler hala verilmedi
Erdoğan: Ciddi bir parayı ödediğimiz halde F-35'ler hala verilmedi

Erdoğan: Ciddi bir parayı ödediğimiz halde F-35'ler hala verilmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin çok ciddi bir meblağ ödemesine rağmen F-35'leri halen alamadığını ifade etti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin çok ciddi bir meblağ ödemesine rağmen F-35'leri halen alamadığını ifade etti.

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Koronavirüs aşısı

- Şu ana kadar herhangi bir yan etki olmadı. Evvelallah sapasağlamım. 28 gün sonra ikinci aşımızı olacağız. 

ABD ile S-400 krizi

- Savunma Sanayii'ne atacağımız adımları hiçbir ülke belirleyemez. Bu bizim atacağımız adımlara bağlıdır. S-400'lerle birinci paketi halletmiştik. Şimdi de 2. paket daha önceki görüşmeye dayalı olarak devam ediyor. Ay sonu Rusya ile görüşmelerimiz birçok konuda olacak. Bu konularla birlikte bunu da bu arada görüşeceğiz. 

- Biden yönetiminin ne diyeceğini bilmeyiz. Bizim bildiğimiz tek şey var... Biz bir defa kendi savunma adımlarımızı, bir yerlerden izin alarak yapamayız. Biz bir NATO ülkesiyiz. NATO ülkesi olarak da birlikte olduğumuz ülkelerin bize yön vermesine asla izin vermeyiz. F-35'ler konumuz var. Biz bu konuda çok ciddi bir parayı ödediğimiz halde F-35'ler hâlâ verilmedi. ABD'nin bize yaptığı çok ciddi bir yanlıştır. Sayın Biden'ın görevi üstlenmesiyle birlikte çok daha olumlu atar ve bunları yoluna koyarız temennisindeyim."

- Cumhurbaşkanı Erdoğan olağanüstü durumlarda TSK’ya ait araç gereçler ve silahların bakanlık onayı ile polis tarafından kullanılmasına olanak tanıyan kararın resmi gazetede yayınlanmasına ilişkin olarak, “Olağanüstü durumlarda zaten gerek polis teşkilatımız gerek silahlı kuvvetlerimiz bu tür şeyleri kullanma hakkına sahiptir. Bunun şu anda resmi gazete ile yayınlanması Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile olmuş bir adımdır. Bundan daha doğal ne olabilir” dedi.

uygulamabanner.jpg

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler