1. HABERLER

  2. SURİYE SAVAŞI

  3. Erdoğan-Putin görüşmesi sona erdi: Ortak açıklama yapılıyor
Erdoğan-Putin görüşmesi sona erdi: Ortak açıklama yapılıyor

Erdoğan-Putin görüşmesi sona erdi: Ortak açıklama yapılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Açıklamalardan satır başları:

- Erdoğan: Suriye'nin komşusu ve Suriye halkının dostu olarak bu ülkede barışın hakim olması için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.

- Erdoğan: Türkiye ile Rusya arasında ortak devriyeler başlayacaktır.

- Erdoğan: Sayın Putin'e Barış Pınarı Harekatı ile ilgili ayrıntılı bilgi verdim. Şimdiye kadar sahada attığımız adımları hassasiyetle attık.

- Erdoğan: İdlib'de nispi bir sükunetin tespit edildiğini, saldırılarda azalma yaşandığını görmek memnuniyet vericidir. Amacımız bunu kalıcı hale getirmektir. Türkiye olarak sahada sükunetin sağlanması için çalışacağız.

- Erdoğan: Bugünkü görüşmemizde ana gündem Suriye görüşmeleriydi. S-400'ler ile ilgili belirlediğimiz takvim çerçevesinde teslimatlar yapılıyor. Sayın Putin ile Suriye'de barış ve huzurun sağlanması için ciddi çaba harcadık.

- Putin: Türkiye ile askeri ve teknik anlamdaki işbirliğimiz gelişiyor. İlerde de işbirliğimizi tüm alanlarda genişletmeye niyetliyiz. Bunu da karşılıklı çıkar temelinde yöneteceğiz.

- Putin: İnsani yardım konusunu görüştük. Suriyeli göçmenlerin olabildiğince hızlı bir şekilde ülkelerine dönmesi gerekiyor. Uluslararası topluma göçmenlerin dönüşü konusunu desteklemesini bekliyoruz.

- Putin: Suriye'de kalıcı barışın sağlanması ancak bu ülkenin toprak bütünlüğüne saygı duyulmasıyla mümkündür. Bölgedeki barışı ve istikrarı Türkiye ile Suriye birlikte sağlayacak.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler