Erdoğan resmen açıkladı: Esed ile bir araya gelecek

Erdoğan resmen açıkladı: Esed ile bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşar Esed'le görüşmeye ilişkin "Türkiye-Rusya-Suriye olarak bir süreç başlattık. Ardından Dışişleri Bakanlarımızı bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan konuşmasında Esed rejimiyle normalleşme girişimlerine de değinerek, rejim lideri Beşar Esed ile bir araya geleceklerini belirtti.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Bu sabah Sayın Putin ile görüşmem oldu. Türkiye-Rusya-Suriye olarak bir süreç başlattık. Ardından Dışişleri Bakanlarımızı bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz. Derdimiz suhuleti sağlamak, barışı egemen kılmak. Zelenskiy ile görüşmem olacak, Rusya-Ukrayna ilişkilerini görüşeceğiz."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bu ay içerisinde rejimin dışişleri bakanı ile bir araya gelmesi bekleniyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da 2023 seçimleri öncesinde rejim lideri Beşar Esed ile buluşabileceği tahmin ediliyor.

tg-003.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
2 Yorum