1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Erdoğan: Taliban'ın yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz
Erdoğan: Taliban'ın yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz

Erdoğan: Taliban'ın yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Taliban'ın Türkiye'ye yaklaşımı dikkatlidir ve hassastır" açıklamasını yaptı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Taliban'ın Türkiye'ye yaklaşımı dikkatlidir ve hassastır " açıklamasını yaptı. 

TV Net'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları: 

- "Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce de ifade etmiştik. Bu tavrımızı bugün de muhafaza ediyoruz. Taliban yöneticilerinin yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları bizler de memnuniyetle karşılıyoruz.

- Yönetimde kim olursa olsun iyi ve kötü gününde Afganistan'ın yanında yer almak hem ahde vefanın hem de kardeşliğimizin gereğidir.

- Taliban'ın Türkiye'ye yaklaşımı dikkatlidir ve hassastır.

- Askerlerimizi orada asla yabancı bir güç olarak görmedik. Afgan halkının huzuru, bu ülkede yaşayan Türk soydaşlarımızın selameti ve ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü iş birliğine hazırız."

-  Afganistan'a ciddi yatırımlar yaptık ve yapıyoruz. Türkiye'nin Afganistan'daki varlığı yeni yönetimin işini kolaylaştıracaktır. 

- (Kabil Havaalanı) Şimdi sahada oluşan yeni gerçeklere göre planlarımızı yapıyor, görüşmelerimizi de ona göre sürdürüyoruz."

Kaynak: T24

twtbanner-001.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum