Erdoğan'dan ABD'ye Rest: Ya Gülen, Ya Türkiye

Erdoğan'dan ABD'ye Rest: Ya Gülen, Ya Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesi için ABD'ye 85 kolilik belge gönderildiğini belirterek, "ABD'nin er ya da geç tercih yapması gerekecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesi için ABD'ye baskıyı sürdürüyor. Çarşamba gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin bahçesinde toplanan vatandaşlara seslenen Erdoğan, ABD'nin er ya da geç tercih yapması gerektiğini belirterek, "Ya FETÖ, ya Türkiye. Ya darbeci terörist FETÖ, ya da demokrasi ülkesi Türkiye" dedi.

Gülen'in aidesi için ABD'ye başvurunun yapıldığını ve 85 koli belge gönderildiğini belirten Erdoğan, "Böyle bir darbe yanlısını, yaklaşık 17 yıldır ülkesinde barınan bu alçağı, bu şarlatanı herhalde artık ABD daha fazla saklamayacak, gönderecektir" diye konuştu.

Demokrasi mitinglerine ara

Erdoğan, vatandaşlardan gelen 'İdam isteriz' sloganları üzerine, bu konuda daha önce yaptığı açıklamayı yineleyerek, idamın yeniden yürürlüğe sokulmasına dair yasanın TBMM'den geçmesi durumunda yasayı onaylayacağını söyledi.

Yenikapı'da beş milyon kişinin toplandığı demokrasi ve şehitler mitinginde destan yazıldığını söyleyen Erdoğan, darbe girişimi gecesi başlatılan ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinde devam eden demokrasi mitinglerine ara verileceğini belirtti.

Birlik ve beraberlik mesajları da veren Erdoğan, "Kaybettiğimiz canlar bizi birbirimize kenetledi. Aramızdaki farklılıkları vatanımızdan, namusumuzdan daha önemli saymayacağız… Bir daha ayrılığa, tefrikaya asla geçit vermeyeceğiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.