1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Erdoğan'dan enflasyon açıklaması
Erdoğan'dan enflasyon açıklaması

Erdoğan'dan enflasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında enflasyona dair açıklamalarda bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında enflasyona dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan kurda olduğu gibi enflasyondaki 'şişkinliği' ortadan kaldıracaklarını ifade etti. Erdoğan Temmuz'da enflasyona ve şartlara bakarak çalışanların durumunu yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ülkemizde de elbette enflasyon sorunu vardır. Üstelik Türkiye enflasyona ilave olarak döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir sorunla boğuşmuştur. Enflasyon artışı nispeten diğer ülkelerin altında kalmıştır. Kurda olduğu gibi enflasyonda da ekonominin gerçekleriyle uyuşmayan şişkinliğin bulunduğu açıkça ortada. İnşallah bu şişkinliği ortadan kaldırarak milletimizin haksız fiyat artışlarının altında kalmasının önüne geçeceğiz."

Erdoğan Temmuz'da enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceklerini belirtti.

Erdoğan "Özel okul ücretlerindeki artış tavanını yüzde 36 seviyesiyle sınırladık" dedi.

Erdoğan politika faiziyle enflasyon arasındaki farkın 10 katını geçtiği ülkelerin hiç birinde kimsenin bu durumu sorgulamadığını belirterek "Dünyada kimsenin takılıp kalmadığı enflasyonla politika faizi arasındaki ilişki demek ki sadece ülkemize mahsus bir durum." ifadelerini kullandı.

twtbanner-001.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.