Erdoğan'dan Gülen'e Cevap: Seviyesiz Tip

Erdoğan'dan Gülen'e Cevap: Seviyesiz Tip

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından Millet caminde halka hitap etti.

Cuma namazı çıkışı konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gülen hakkında "Hala utanmadan, sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip" dedi.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI:

"Askeri elbiselerini giymek suretiyle terörist eylemin olduğu geceydi. Bir hafta geçti. Sizler millet olarak bir duruş sergilediniz. Sizlere bir çağrı yaptım, meydana yürüyelim dedim.

HALKIN GÜCÜ

Meydana yürüdünüz. Size karşı uçakları havalandırdılar, tankları yürüttüler fakat sizler halkın gücü olarak bütün bu teknolojik imkanları durdurunuz. Onlar paslı yüreklerle yürüdüler, sizler imanlı yüreklerinizle onları durdurdunuz ve geri püskürttünüz. Bu yürüyüşünüz, sizlere son duyuruyu yapana kadar devam edeceksiniz. 

SEVİYESİZ TİP

Biz sadece rükuda eğiliriz, Allah'ımız yolunda. Kula kulluk yok. Kula kul olanlar Pensilvanya'da. Hala utanmadan, sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesiz bir tip. Şu anda benim vatandaşıma bu saygısız, bu utanmaz, bu seviyesiz tiplere benim milletim dik duruşuyla cevabını verdi. Bu duruşumuz devam edecek. Safları sık tutun. Zafer şüphesiz ki inananlarındır. 

EĞİLMEYİN

Ülkemin 81 vilayetinde bu yürüyüşü devam ettiren vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Allah, bizlerin yar ve yardımcısı olsun. Dik duruyoruz, dikleşmiyoruz ve sadece Hakk'ın huzurunda eğiliyoruz."

Fethullah Gülen ne demişti?

Gülen Cemaati'nin lideri Fetullah Gülen, 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. "Varsın bir sürü ahmak bir başarı ele etmiş gibi güle dursun. Düğünler dernekler kursun. O komik durumlarını birer bayram ilan etsinler" diyen Gülen, " "Eğer bunlar hayatta kalırlarsa keşke diyecekler ama diyemeyecekler" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.