Erdoğan'dan halka 'teröre karşı işbirliği' çağrısı

Erdoğan'dan halka 'teröre karşı işbirliği' çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara, "Nerede kim var, kimi biliyorsunuz, hemen güvenlik teşkilâtlarımıza bildirin" çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da havalimanı önünde kendisini bekleyenlere hitap etti. Kayseri'deki saldırısına atıfta bulunarak bu tür eylelerin kendilerini yollarından alıkoyamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile yapacakları Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite İkinci Toplantısı ve açılış törenini ertelemediklerini söyledi.

Akyazı Spor Kompleksi'nin açılışında vatandaşlarla bir araya geleceğini söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu bir arada oluş aynı zamanda bir cevap teşkil edecek ama şunu tüm kalbimle inanarak ve bilerek söylüyorum; bu millet, çıktığı bu yolda yek vücuttur. Hep söylüyorum ya; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Onlar ister canlı bomba olsunlar, ister şu tür bomba olsunlar, bu tür bomba olsunlar. Bunlar istedikleri kadar şu veya bu şekilde bomba olsunlar, onlar bitecekler. Bu millet asla... Tarih boyunca bu millet, hilal, haçlı zihniyetiyle nasıl mücadele ettiyse bizler bu dar mevzide bunları rahatlıkla Allah'ın izniyle halledeceğiz. Bütün mesele, yeter ki siz aranıza bunları sızdırmayın."

"Sadece güvenlik teşkilâtlarının görevi değil"

Vatandaşlara, "Nerede kim var, kimi biliyorsunuz, hemen güvenlik teşkilâtlarımıza bunu bildirin" çağrısı yapan Erdoğan, bunun sadece güvenlik teşkilâtlarının görevi olmadığını ifade etti.

Erdoğan, "Her mahallede muhtarlarımıza, köydeki muhtarımıza söylüyorum; kim senin mahallene, köyüne taşındı? Bunu senden daha iyi kimse bilir mi? Bilmez. Dolayısıyla bunu ne yapacaksınız, hemen güvenlik teşkilâtımıza bildireceksiniz ve bunları toplayıp alacağız. Bunu birlikte yapacağız. Bunda hiç endişeniz olmasın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 18.00'de yapılacak Akyazı'daki Spor Kompleksi'nin açılış törenine vatandaşları davet etti.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.