1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan'dan Kabil Havalimanı açıklaması: Henüz olumlu gelişme yok
Erdoğan'dan Kabil Havalimanı açıklaması: Henüz olumlu gelişme yok

Erdoğan'dan Kabil Havalimanı açıklaması: Henüz olumlu gelişme yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabil Havalimanı'nın işletilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi ile görüşmelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan ile ilgili sorulara şöyle yanıt verdi:

"Biz şu an itibarıyla Kabil Havalimanı'nın işletilmesiyle ilgili işin başından itibaren olumlu bir yaklaşım içerisinde olduk fakat geldiğimiz noktada, o olumlu gelişmeler bizim açımızdan henüz yok ve biz olumlu yaklaşımımızı koruduk, koruyoruz. Eğer gerçekten bizim prensiplerimize, yaklaşım tarzımıza olumlu bir süreç devam edecek olursa tabii ki biz de buna olumlu yaklaşımı ortaya koyarız bu konuda, Katar başta olmak üzere. Şu an itibarıyla, işte az önce biliyorsunuz, yani buna 'kalıcı' demek herhalde zor ama bir geçici kabine açıklandı, bu geçici kabine nereye kadar devam eder onu da biz bilemeyiz. Bize düşen sadece bu süreci dikkatle takip etmektir. Tüm Afganistan için temennim odur ki hayırlı olsun."

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.