1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Erdoğan'dan Ukrayna açıklaması: Kırım'a ses çıkarılsa bu duruma gelinir miydi?
Erdoğan'dan Ukrayna açıklaması: Kırım'a ses çıkarılsa bu duruma gelinir miydi?

Erdoğan'dan Ukrayna açıklaması: Kırım'a ses çıkarılsa bu duruma gelinir miydi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde iki haftayı geride bırakan Rusya-Ukrayna savaşı vardı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde iki haftayı geride bırakan Rusya-Ukrayna savaşı vardı.

''Biz savaşın değil barışın dünyasını kurmaya mecburuz'' diyen Erdoğan, yangına körükle gitmenin kimseye bir faydası olmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''2014'te Kırım'ın işgaline tüm Batı tüm dünya ses çıkarmış olsaydı, acaba bugünkü tabloyla karşı karşıya kalır mıydık?'' diye sordu.

Temennisinin silahların bir an önce susması olduğunu dile getiren Erdoğan, ''Bölgemizde sulhu sükunun hakim kılınması için Montrö Sözleşmesi'nin ülkemize verdiği yetkilerin kullanılması dahil her türlü gayreti göstermeyi sürdüreceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadeleri şu şekilde:

"Kırım'ın yasa dışı ilhakı başta olmak üzere Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü hiçe sayan gayri meşru adımları bir reddediyoruz. Eğer 2014'te Kırım'ın işgaline tüm Batı tüm dünya ses çıkarmış olsaydı, acaba bugünkü tabloyla karşı karşıya kalır mıydık?

Kırım'ın işgaline sessiz kalanlar şimdi bir şeyler söylüyorlar. Saldırgan eylemi mazur göremeyiz. Ukrayna haklı davasında yalnız bırakıldı. Ukrayna komşumuz ve dostumuzdur."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.