1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Ermenistan: Başbakan Paşinyan'a yönelik darbe girişimi önlendi
Ermenistan: Başbakan Paşinyan'a yönelik darbe girişimi önlendi

Ermenistan: Başbakan Paşinyan'a yönelik darbe girişimi önlendi

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, Başbakan Paşinyan'a yönelik darbe ve suikast girişiminin önlendiğini duyurdu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi, (NSS) Başbakan Nikol Paşinyan'a yönelik darbe ve suikast girişiminin önlendiğini duyurdu.

Reuters tarafından servis edilen habere göre NSS, konuyla ilgili olarak kurumun eski bakanı Artur Vanetsyan, Cumhuriyetçi Parti'den Vahram Baghdasaryan ve gönüllü savaşçı Ashot Minasyan'ın gözaltına alındığını belirtti.

NSS tarafından yapılan açıklamada, "Gözaltına alınan zanlıların başbakanı öldürüp, yasadışı yöntemlerle iktidarı ele geçirmeyi planladığı" ifade edildi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, "daha fazla toprak kaybını önlemek için" Azerbaycan ile anlaşma imzalamak zorunda kaldığını ifade etmiş, bu açıklama Ermenistan'da tepkilere neden olmuştu. 

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 27 Eylül'de başlayan çatışmalar son olarak 9 Kasım'da Rusya'nın devreye girmesiyle bir anlaşma imzalanarak sonlanmış, Ermenistan tarafı bu anlaşmayla birlikte Dağlık Karabağ bölgesinden çekilmeyi kabul etmişti.

Anlaşmada ayrıca Rus barış gücü askerlerinin Dağlık Karabağ'da en az 5 yıl boyunca konuşlu bulunacağı da kabul edilmişti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler