Esed: 2021 yılına kadar görevde kalmak istiyorum

Esed: 2021 yılına kadar görevde kalmak istiyorum

Suriye'de batılı gazetecilere konuşan Esed, 2021 yılına kadar görevde kalmak istediğini açıkladı. Washington'dan ise tepki geldi.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Rusya Savunma Bakanı'nın Sergei Şoigu'nun, üst düzey askeri yetkililerle gerçekleştirdiği toplantıda, Suriye'deki muhalif gruplarla müzakere yürütmenin mümkün olmadığı şeklindeki açıklamasını değerlendirdi.

Kirby, Amerikan tarafı olarak, görüşmelerin Rusya'nın belirttiği şekilde süresiz olarak ertelendiğini düşünmediklerini açıkladı.

Esed'in Suriye'de 2021 yılına kadar iktidarda kalmak istediği yönündeki sözlerini de değerlendiren Kirby, "Esed’i Suriye’nin geleceğinde görmek istemediklerini" söyledi.

Amerikan New York Times gazetesinde yer alan habere göre Suriye rejimi lideri Beşar Esed, Şam'da Batılı gazetecilerle biraraya gelerek Suriye'deki son durumu değerlendirdi.

"YAŞANANLARDAN PİŞMAN DEĞİLİM"

Eskiye göre ülkedeki durumun daha iyi olduğunu savunan Esed, Suriye'deki savaşın birinci sorumluları olarak Washington ve muhalifleri gösterdi.

Yaşananlardan pişman olmadığını söyleyen Esed, ülkedeki kontrolü tamamıyla sağlayacakları konusunda da emin olduğunu söyledi.

Devlet yönetiminde herhangi bir değişimin olmasına izin vermeyeceklerini belirten Esed, en az 2021 yılına kadar görevde kalmak istediğini açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.