1. HABERLER

  2. Esed ve İran için kanlı hafta: Halep'te yüzlerce asker öldü
Esed ve İran için kanlı hafta: Halep'te yüzlerce asker öldü

Esed ve İran için kanlı hafta: Halep'te yüzlerce asker öldü

Rusya, İran, Irak, Suriye rejimi ve Hizbullah'tan oluşan koalisyon, saldırılarını artırmasına paralel olarak ağır kayıplar da yaşıyor.

A+A-

Suriye'nin en önemli şehirlerinden Halep'i kuşatma altına alan ve her geçen gün ağır bombardıman ve kimyasal saldırılar ile Halep halkının ve muhaliflerin direncini kırmaya çalışan Rusya, İran, Irak, Suriye rejimi ve Hizbullah'tan oluşan koalisyon, saldırılarını artırmasına paralel olarak ağır kayıplar da yaşıyor. Son dört günde muhalifler tarafından düzenlenen saldırılarda öldürülen Esed rejimi askeri ve Şii milislerin sayısının yüzleri bulduğu, sadece dün Halep'teki askeri hastaneye 96 rejim yanlısı savaşçının cesedinin getirildiği gelen haberler arasında. Muhalifler, keskin nişancı tüfekleri, TOW ve Fagot tipi anti-tank füzeleri, havan ve Grad füzeleri ile rejim askerine yönelik düzenledikleri saldırıların görüntülerini paylaşıyorlar.

Şam'ın Fethi Cephesi'ne bağlı Liva Muhacirin vel Ensar grubundan bir keskin nişancı, Batı Halep'teki 3000 konutlarında 2 rejim askerini vuruyor:


Muhaliflerin saldırıları Idlib, Lazkiye, Hama ve Halep'te yoğunlaşıyor.

Son dönemde muhalifler 15 bin Şii milis gücün konumlanmış olduğu ve muhaliflerin kuşatma altında tuttuğu Fua ve Kefarya bölgesine de top atışlarıyla saldırılar düzenlemeye başladılar. Dün gece düzenlenen saldırılarda 15 Şii milisin öldürüldüğü ileri sürüldü.

Batı Halep El Zehra'da rejime ait bir mevzi Fagot ile vuruldu:


Gelecek süreçte Halep'teki kuşatmanın daralmasına paralel olarak muhaliflerin kuşatma altında tuttuğu Fua ve Keferya'ya yönelik saldırılarını arttırmaları gündemde.

Muhalifler dün Fua ve Keferya'ya grad füzesi atışı yaptı:

 

Ahrar'uş Şam, Halep'teki Neyrab Havaalanı'na grad atışları yaptı:

 
TÜRK ASKERLERİNİ VURAN UÇAK MUHALİFLER TARAFINDAN DÜŞÜRÜLDÜ, PİLOTLAR ÖLDÜRÜLDÜ

Muhalifler önceki gün Halep içinde Esed rejimine ait bir uçağı düşürdü. Düşürülen L39 tipi uçaktan bulunan pilotlar, Binbaşı Cafer Hasan ve Tarık Maala öldürüldü. Ayrıca dün Rusya'nın uçak gemisinden kalkan bir uçağın da denize çakıldığı iddia edildi. 

Muhalifler Guta bölgesinde de rejime ağır kayıplar verdirdiler.

Son dönemde muhalifler "Halep'in Gazabı" ismiyle yeni bir operasyon dalgası başlattı ve gerilla taktikleriyle pek çok bölgede rejime ağır kayıplar verdiriyorlar. Ayrıca, muhaliflerin Halep'teki kuşatma bölgesinde bombalı araç saldırısı ile 40 Şii milisi öldürdüğü ve Muhayser mahallesini tekrar geri aldığı bildirildi.

Ebu Amara Tugayı, Halep'te İranlı askerleri hedef aldı:

 


Kaynak: Mepa News

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.