1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. Facebook ile verilerini paylaşmayanlar WhatsApp kullanamayacak
Facebook ile verilerini paylaşmayanlar WhatsApp kullanamayacak

Facebook ile verilerini paylaşmayanlar WhatsApp kullanamayacak

WhatsApp artık verilerinizi Facebook ile paylaşmaya başlayacak.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, kullanıcılarına verilerinin gizli kalacağına ve Facebook ile paylaşılmayacağına dair güvence vermişti. Ancak görünen o ki aradan geçen yıllar WhatsApp’ın fikrini değiştirdi.

ShiftDelete.Net'in haberine göre, Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alındıktan sonra, bir duyuru ile kullanıcılarına söz veren WhatsApp, “Gizliliğinize saygı duyuyoruz, WhatsApp’ı sizin hakkınızda olabildiğince az bilgi sahibi olmak amacıyla kurduk. Facebook ile ortaklığımızı bağımsız bir şekilde çalışmaya devam ederek sürdüreceğiz. Temel değerlerimiz ve inançlarımız değişmeyecek.” şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

Bu ifadelerin ardından geçen 2. yılın sonunda WhatsApp kullanım koşulları, Facebook ile varsayılan olarak veri paylaşmaya başlamıştı. 2016 yılında yapılan bu duyurunun temeli, Facebook ile daha fazla koordinasyon sağlayarak, kullanıcıların hizmetleri ne sıklıkla kullandığına dair temel ölçümleri izlemek ve WhatsApp’ta spam ile mücadele etmeye dayandırılmıştı. Ancak varsayılan bu veri paylaşımı o dönem kullanıcıların insiyatifine bırakılmış ve 30 gün gibi bir süre tanınarak bu veri paylaşımını reddetme hakkı tanınmıştı.

Bilgilerini paylaşmayana WhatsApp yok

Bugün itibari ile WhatsApp kullanıcıları hizmetin yeni şartları ve gizlilik politikasıyla ilgili uygulama içi bildirim almaya başladı. Alınan bu bildirim, WhatsApp’ın verileri nasıl işleyeceğine dair bazı bilgileri aktarıyor. Kişiselleştirilmiş bir takım hizmetleri daha iyi sunabilmek adına Facebook ile verileri paylaşacağını savunan WhatsApp, kullanıcılarının uygulamayı kullanmak istedikleri sürece, değişen bu hizmet koşullarını kabul etmelerini zorunlu tutuyor.

tlgrm.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler