1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Filistin'de Mahmud Abbas yönetiminin tutuklamaları devam ediyor
Filistin'de Mahmud Abbas yönetiminin tutuklamaları devam ediyor

Filistin'de Mahmud Abbas yönetiminin tutuklamaları devam ediyor

Filistin yönetimi, Batı Şeria’da sosyal medya paylaşımları ve siyasi görüşleri nedeniyle öğrencileri, eski esirleri ve aktivistleri tutuklamaya devam ediyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Filistin yönetimi on iki gün önce, Tefuh beldesinde CEDAW sözleşmesini reddettikleri yönündeki paylaşımlarından dolayı Muhammed ed-Tarde’yi, Beitin kasabasında esirlerden Halil Kandil ve Muhammed Yusuf Cabir’i, Tulkerem’de ise gazeteci Sami es-Sai’yi tutukladı.

“Adalet Avukatları” topluluğu, iki esirin verdiği bilgilere dayanarak, soruşturma sırasında esirlerin acımasızca işkence gördüklerini aktardı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığı habere göre, 5 gün boyunca el-Halil’de gözaltında tutulan eski esirlerden Malik et-Tit’in ailesi, şehirde koronavirüs vaka sayısının artmasıyla oğlunun güvenliğinden Koruyucu Güvenlik Güçlerini sorumlu tutacağını bildirdi. Aile, insan hakları örgütlerini oğullarının derhal serbest bırakılması için müdahale etmeye çağırdı.

Aynı zamanda Filistin yönetimi güçleri, Nablus’ta Ğays Nessar’ı, Kalkilya’da ise Hizbu’t-Tahrir yöneticilerinden Hüsam Nebil, Abdülhalim Nessar, Remzi Ganem’i CEDAW sözleşmesini reddeden paylaşımlarından ötürü tutukladı.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler