1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Finlandiya'nın NATO'ya katılması sonrasında Rusya'dan ilk hamle
Finlandiya'nın NATO'ya katılması sonrasında Rusya'dan ilk hamle

Finlandiya'nın NATO'ya katılması sonrasında Rusya'dan ilk hamle

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Alexander Grushko, NATO'ya katılan Finlandiya karşısında ülkenin batı ve kuzeybatı sınır bölgelerinde askeri gücünü artıracağını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

(Fotoğraf: Rusya Savunma Bakanlığı)

Rusya, Finlandiya'nın resmen NATO saflarına katılacağını ilan etmesine yanıt olarak Finlandiya sınırında askeri gücünü artıracağını açıkladı.

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Alexander Grushko bugün yaptığı açıklamada, Finlandiya'nın NATO'ya resmen üye olmasına yanıt olarak ülkesinin batı ve kuzeybatı sınır bölgelerinde askeri kapasitesini güçlendireceğini duyurdu.

Grushko "Diğer NATO üyelerinin askeri güçlerinin ve varlıklarının Finlandiya'da konuşlandırılması halinde, Rusya'nın askeri güvenliğini eksiksiz biçimde sağlamak için ek adımlar atacağız." dedi.

Finlandiya, sınır güvenliğini artırmak amacıyla Rusya ile sınırına 200 kilometre uzunluğunda duvar inşa etmeye başlamıştı.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler