1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Fransa: Dağlık Karabağ'ı tanımıyoruz
Fransa: Dağlık Karabağ'ı tanımıyoruz

Fransa: Dağlık Karabağ'ı tanımıyoruz

Fransa Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada 'Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin tanınmadığı ifade edildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Fransa Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada 'Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin tanınmadığı ifade edildi.

Bakanlık Sözcüsü Agres von der Mühll tarafından yapılan açıklamada, "Sözde, 'Dağlık Karaba Cumhuriyeti'ni tanımıyoruz" ifadeleri yer aldı.

Yapılan açıklamada, önceki gün Senato'da kabul edilen 'Dağlık Karabağ' kararında hükümete 'Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanıma çağrısı yapıldığı ifade edildi.

Mühl açıklamasında, Dağlık Karabağ konusundaki önceliğin, bölgede yetinden edilen sivillerin evlerine geri getirebilmesi olduğunu savunurken Fransa'nın Dağlık Karabağ bölgesine insani yardımda bulunduğunu da ekledi.

AGİT Minsk Grubu Eş Başkanı ülkelerinden biri olan Fransa, Dağlık Karabağ konusunda tarafsızlığını yitirmek ve Ermenistan'a destek vermekle itham ediliyor.

Rusya'nın devreye girmesiyle Azerbaycan ile Ermenistan arasında 9 Kasım'da imzalanan Dağlık Karabağ anlaşması sonrasında taraflar bölgedeki askeri faaliyetlerini sonlandırmış, Rusya bölgeye barış gücü askeri konuşlandırmaya başlamıştı.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.