Garnizon komutanları yeniden protokol listesine alındı

Garnizon komutanları yeniden protokol listesine alındı

Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle garnizon komutanları, yeniden protokol listesine dahil edildi.

Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle garnizon komutanları, yeniden protokol listesine dahil edildi.

Garnizon komutanları yeniden protokol listesine girdi. "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk  Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği'nde  Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", bugünkü Resmi gazete'de yayımlanarak  yürürlüğe girdi. Söz konusu yönetmelik değişikliğinde ulusal ve resmi bayramlar ile  mahalli kurtuluş günleri, Atatürk günleri ve tarihi günlerde yapılacak törenlerde  garnizon komutanlarının protokoldeki yerleri belirlendi.

 Yönetmelikte, garnizon komutanlarının, başkent dışında Jandarma ve  sahil güvenlik teşkilatının başındaki  en üst rütbeli personelden rütbe ve  kıdemce daha üst olduğu yerlerdeki törenlerde protokol sırasında mahalli mülki  idare amirinden sonra yer alacakları belirtildi. Söz konusu yönetmelikte 27 Ekim'de yapılan değişiklikle "garnizon  komutanı" ibaresi yürürlükten kaldırılmıştı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.