1. HABERLER

  2. FİLİSTİN

  3. Gazze Şeridi'nde memur maaşlarını Katar ödeyecek
Gazze Şeridi'nde memur maaşlarını Katar ödeyecek

Gazze Şeridi'nde memur maaşlarını Katar ödeyecek

Mısır, Katar ve Gazze Şeridi yöneticileri arasında yapılan anlaşma kapsaında, Gazze Şeridi'ndeki memur maaşları Katar tarafından ödenecek.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Gazze Şeridi'nde memur maaşlarının Katar tarafından ödeneceği açıklandı.

Bu kapsamda Mısır ile yapılan anlaşmanın gereği olarak bu paranın Mısır üzerinden Gazze Şeridi'ne ulaştırılacağı öğrenildi.

Anlaşma kapsamında Katar'ın Mısır'dan Gazze Şeridi için yakıt alımı yapacağı da kaydedildi. İşlemin Gazze Şeridi'nin son dönem artan elektrik sorununu çözeceği umuluyor.

Gazze Şeridi'nde memur maaşlarının ayda 10 milyon dolarlık bir meblağa karşılık geldiği belirtiliyor. 2018'den bu yana Katar Gazze Şeridi'ne ayda 30 milyon dolar değerinde yardımda bulunuyor.

Gazze Şeridi'nde yalnızca 363 kilometrekarelik alanda çoğu mülteci yaklaşık 2,2 milyon Filistinli yaşıyor. Katar'ın düzenli yardımlarının Gazze Şeridi'nin en büyük gelir kaynağı haline geldiği bildiriliyor.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.