Gülen'den Clinton'a Destek: "Sonucu Ağır Olabilir"

Gülen'den Clinton'a Destek: "Sonucu Ağır Olabilir"

Gülen'in Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton'a yaptığı bağışlar ABD basınında yeniden gündeme geldi.

Gülen örgütünün uzun süre Hillary Clinton'ın destekçilerinden lobi şirketi olan Podesta Grubu'yla iş yaptığı iddia edildi.

Belgelerle desteklenen haberde, paralel yapı ile Clinton'ın kampanyalarıyla bağlantısının bulunduğu yinelendi. 2009 yılında gönderilen maillerden birinde paralel yapının üyelerinden birinin, Hilary Clinton'ın yardımcısı Huma Abedin'nden Türkiye'deki bir toplantı için Obama'yla iletişime geçmesine yardımcı olmasını istediğini öne sürüyor.

Gülen'e bağlı kuruluşların Clinton'a bağışı 'skandal' bir gelişme olarak duyuruldu. Peter Navarro tarafından kaleme alınan yazıda, "Clinton ve karanlık din adamı 15 Temmuz'daki askeri darbe girişiminde başarısız oldular" ifadelerine yer verildi.

USA Today gazetesi tarafından yapılan bir araştırmada da, Gülen Örgütü'ne mensup kişilerin kongreye yurtdışından yasadışı finansman sağladıkları ve başkan adaylarına milyon dolarlarca para döktüklerinin altı çizilerek, bunun sonuçlarının ağır olabileceği vurgulandı.

Clinton'la iftar pozu

15 Temmuz darbe girişiminden sadece 1 hafta sonra Fethullah Gülen'e bağlı 'Rumi Forum' ve 'Turkic American Alliance' adlı kurumların yöneticilerini ağırladı. Beyaz Saray'da poz veren Emre Çelik ve Faruk Taban'ın yıllar önce Clinton'la çekildikleri fotoğraf ABD'de gündem olmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.