1. HABERLER

  2. PAKİSTAN

  3. Gündem Afganistan: Savunma Bakanı Akar Pakistan'da
Gündem Afganistan: Savunma Bakanı Akar Pakistan'da

Gündem Afganistan: Savunma Bakanı Akar Pakistan'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar resmi temaslarda bulunmak ve ikili görüşmeler yapmak üzere Pakistan’a gitti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar resmi temaslarda bulunmak ve ikili görüşmeler yapmak üzere Pakistan’a gitti. Akar, Pakistan savunma yetkilileriyle Afganistan’daki son durumu da değerlendiriyor.

Bakan Akar, Pakistan’da ilk olarak Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kamer Cavid Bajwa ile biraraya geldi. Pakistan ordusu tarafından yapılan açıklamada, Bajwa’nın Bakan Akar’la Rawalpindi şehrinde görüştüğü belirtildi.

Ziyaret kapsamında, Türkiye ve Pakistan’ın askeri ve güvenlik alanlarındaki işbirliğiyle bölgesel konular ele alındı. Görüşmede Akar’ın Türkiye’nin Pakistan’a bölgesel ve uluslararası konularda verdiği desteği yinelediği belirtildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, programı kapsamında Pervez Khattak ve Savunma ve Üretim Bakanı Zübeyde Celal ile ayrı ayrı görüşecek. Bu görüşmelerde de Türkiye-Pakistan ikili ilişkileri, bölgesel güvenlik konuları ve Afganistan’da Taleban’ın ilerleyişi konularının masaya yatırılması bekleniyor.

Kaynak: Amerika'nın Sesi

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler