1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Hakan Atilla Türkiye'ye döndü
Hakan Atilla Türkiye'ye döndü

Hakan Atilla Türkiye'ye döndü

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla Türkiye'ye döndü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla Türkiye'ye döndü.

Atilla, Türkiye'ye geri döndüğü haberini Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Hakan Atilla, 19 Temmuz günü ABD'de tutulduğu cezaevinden tahliye edilmişti.

Tutuklandığı dönemde Halkbank’ın Uluslararası Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’nı yapan Hakan Atilla, cezasının kesinleşmesinin ardından Pennsylvania eyaletindeki FCI Schuylkill Cezaevi’ne koyulmuştu.

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delme davasında jüri tarafından altı suçlamadan beşinden mahkûm edilen Hakan Atilla, 16 Mayıs 2018'de 32 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

New York’ta görülen davada Yargıç Richard Berman, Atilla’nın cezaevinde kaldığı 14 aylık sürenin aldığı cezadan düşürülmesi ve 500 dolar para cezası almasına hükmetmişti.

Atilla’ya “ABD Hazine Bakanlığı’nı dolandırmak için kumpas kurma”, “Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası’nı (International Emergency Economic Powers Act) delmek için kumpas kurma”, “bankacılık sisteminde sahtekârlık yapma”, “bankacılık sisteminde sahtekârlık yapmak için kumpas kurma”, “kara para aklama” ve “kara para aklamak için kumpas kurma” suçlamaları yöneltilmişti.

Jüri üyeleri, “kara para aklama” dışında Atilla’yı beş ithamdan suçlu bulmuştu.

twtbanner-001.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler