Halep Halkı Uçakları Engellemek İçin Lastik Yakıyor

Halep Halkı Uçakları Engellemek İçin Lastik Yakıyor

Halk, muhaliflerin güneydeki ilerleyişine destek olmak üzere savaş uçaklarını engelleme amacıyla şehrin sokaklarında lastik yakıyor

AA'nın haberine göre; Halep'teki yerel medya aktivistlerinden Yasir Ebu Ammar, muhaliflerin kentin güneyindeki ilerleyişine destek vermek için halkın, Rusya ve rejime ait savaş uçaklarının saldırılarını engellemek amacıyla lastik yaktığını söyledi.,

TÜRKİYE'DEKİ GİBİ

Dumanla kaplandığı için bölgenin savaş uçaklarının saldırılarına maruz kalmadığının altını çizen Ammar, ''Halep'in güneyindeki operasyonun başlamasıyla muhalif bölgelerdeki camilerden sela verildi'' ifadesini kullandı.

Aktivistlere ait Halap News Network'ün Facebook'ta paylaştığı görüntülerde de halkın sokaklarda lastik yaktığı, gökyüzünü dumanların kapladığı görülüyor.

MUHALİFLER KUŞATILMIŞTI

Rejim güçlerinin bu ay kentin kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlaması üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.