1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Hamaney: İsrail yakında ortadan kalkacak
Hamaney: İsrail yakında ortadan kalkacak

Hamaney: İsrail yakında ortadan kalkacak

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail ile ilişkileri normalleştirmek isteyen ülkeleri eleştirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail ile ilişkileri normalleştirmek isteyen ülkelerin "kaybeden ata oynadıklarını" söyledi.

Euronews'in aktardığı habere göre Hamaney, isim vermeden Suudi Arabistan'a atıfla, İsrail ile ilişkileri geliştirmek isteyen ülkelere yönelik eleştirilerde bulundu. 

Hamaney, "İran İslam Cumhuriyeti'nin kesin tutumu, İsrail ile normalleşme kumarı oynayan ülkelerin kaybedeceği yönündedir. Kaybedecek bir ata oynuyorlar." ifadesini kullandı. 

"İslam Cumhuriyeti'nin Siyonist rejimle 'normalleşme bahsini' sürdüren hükümetlerin büyük zarar göreceğine inandığını" söyleyen dini lider, şu ifadeleri kullandı:

"Yenilgi onları bekliyor, hata yapıyorlar. Avrupalıların da dediği gibi, 'Kaybedecek bir at üzerine bahis oynuyorlar." 

Ayetullah Hamaney konuşmasının devamında "Siyonist rejimin sadece İran'a karşı değil Mısır, Irak ve Suriye dahil diğer bölge ülkelerine karşı da kin ve öfke dolu olduğunu zira amaçlarının Nil'den Fırat'a kadar olan toprakları işgal etmek olduğunu ancak bunun gerçekleşmediğini" ifade etti. 

"Bugün Siyonist rejimin içinde bulunduğu durum ona yakınlaşmayı teşvik edecek bir durum değil" diyen Hamaney, İsrail'in yakında ortadan kalkacağını iddia etti.

wp.gif

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
5 Yorum