Hamas BM'nin ateşkes kararını kabul ettiğini açıkladı

Hamas BM'nin ateşkes kararını kabul ettiğini açıkladı

Hamas 7 Ekim sürecinin başından bu yana diplomasi kanallarını açık tutarak İsrail ile dolaylı yollardan birçok defa ateşkes müzakereleri gerçekleştirdi.

Hamas'ın üst düzey yetkilisi Sami Ebu Zuhri Salı günü Reuters'a yaptığı açıklamada, Hamas'ın BM Güvenlik Konseyi'nin ateşkes kararını kabul ettiğini ve ayrıntılar üzerinde müzakereye hazır olduğunu belirterek, İsrail'in buna uymasını sağlamanın Washington'a bağlı olduğunu söyledi.

Hamas'ın BM Güvenlik Konseyi'nin ateşkes, İsrail askerlerinin Gazze’den tamamen geri çekilmesi ve İsrail'in elindeki tutuklularla rehinelerin takas edilmesine ilişkin kararını kabul ettiğini söyledi.

Ebu Zuhri, "ABD yönetimi, BM Güvenlik Konseyi kararını uygulayarak işgali -İsrail- derhal savaşı sona erdirmeye zorlama konusundaki taahhütlerini yerine getirmek için gerçek bir sınavla karşı karşıya" dedi.

Kaynak: Mepa News

uyg.gif

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.