Hamas liderleri Mısır'da temaslarda bulunacak

Hamas liderleri Mısır'da temaslarda bulunacak

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas liderleriyle Mısırlı yetkililerin önümüzdeki günlerde Kahire'de bir araya geleceklerini söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği röportajda, Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Haniye'nin Gazze'ye dönüş yolunda Musa Ebu Merzuk ile birlikte Kahire'yi ziyaret edeceğini ve Mısırlı yetkililerle görüşmeler yapacağını bildirdi.

Mısır'ın son dönemde Gazze Şeridi'ne gösterdiği kolaylıklardan memnuniyet duyduklarını ifade eden Ez-Zehhar, bunun Mısır'ın Gazze'ye yönelik tavrını her iki tarafın çıkarlarını koruyacak şekilde gözden geçirmeye başladığı anlamına geldiğini söyledi.

Muhammed Ez-Zuvari'nin suikast düzenlenerek öldürülmesine de değinen Ez-Zehhar, cinayetten İsrail'in sorumlu olduğunu belirtti. Ez-Zehhar, "Toprağımızı ve ümmetimizi savunmak hakkımız" dedi.

Hamas lideri, hareket içinde ayrı bir akım oluşturmak istediği yönünde yayınlanan asılsız haberleri kınayarak, bu seçeneğin Hamas içinde geçerli olmadığını ifade ederek, Hamas'ın şura üzerine kurulu olduğuna dikkat çekti.

Hareket içinde farklı görüşlerin olabileceğini belirten Ez-Zehhar, sonuçta çoğunluğun görüşünün kabul edildiğini ve herkesin o görüşü desteklediğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.