1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Hitler Heykeli Milyonlarca Euro'ya Alıcı Buldu
Hitler Heykeli Milyonlarca Euro'ya Alıcı Buldu

Hitler Heykeli Milyonlarca Euro'ya Alıcı Buldu

İtalyan heykeltıraş Maurizio Cattelan'ın eseri olan tartışmalı 'Diz çöken Hitler' açık artırmada 17 milyon 200 bin dolara satıldı.

A+A-

İtalyan heykeltıraş Maurizio Cattelan'ın eseri olan heykel Christie's Müzayede Evi tarafından New York'ta açık artırmaya çıkarıldı. Heykel, açık artırmada 17 milyon 200 bin dolara alıcı buldu. Bu meblağın, 55 yaşındaki sanatçının eserlerine bugüne kadar teklif edilen en yüksek fiyat olduğu bildirildi.

Provokatif çalışmaları ile bilinen İtalyan heykeltıraş Cattelan, 2001 yılında yaptığı Hitler heykeline ilişkin olarak 'heykeli binlerce kez parçalamak istediğini, ancak sonunda yine fikrini değiştirdiğini' söylemişti.

2012 yılında New York'taki Guggenheim Müzesi, mumdan yapılma heykeli sergilemişti. Heykel, Christie's Müzayede Evi'nin düzenlediği açık artırmada ise en fazla ilgi gören eserler arasında yer alıyordu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.