Hollande: Rusya, Fransa İçin 'Düşman Ya Da Tehdit' Değil

Hollande: Rusya, Fransa İçin 'Düşman Ya Da Tehdit' Değil

Varşova’daki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılan Fransa Cumhurbaşkanı, Rusya’nın Fransa için ‘düşman ya da tehdit’ olmadığını söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Rusya’nın ülkesi için tehdit veya hasım olmadığını söyledi. Polonya'nın başkenti Varşova'da NATO üyelerinin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren zirvenin açılışı öncesi basına konuşan Hollande, "Rusya, Fransa için ne bir tehdit, ne bir hasımdır. NATO, Avrupa’nın Rusya ile ilişkilerini etkileme niyetinde değildir." ifadesini kullandı.

Rusya’nın Kırım’ı tek taraflı ilhakının Avrupa tarafından kınandığını hatırlatan Hollande, "Hepimiz Ukrayna krizine bir çözüm bulmak için çalışıyoruz." dedi. Hollande, geçen ay yaptığı yazılı açıklamada da, Moskova’nın büyük tepki gösterdiği NATO'nun Avrupa'ya füze kalkanı sisteminin Rusya'yı hedef almadığını söylemişti. Hollande, "NATO ve Rusya arasındaki diyaloğun, yanlış anlaşılmaları ve anlama yetersizliğini ortadan kaldırmasını umut ediyorum." ifadesini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.