1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama
İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama

İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklama yaptı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle "Sokağa çıkma kısıtlaması olur mu?" sorusu gündeme geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, soruya cevap verdi, kısıtlamanın şu anda söz konusu olmadığını dile getirdi: 

"Sağlık Bakanlığımızın Bilim Kurulu değerlendirme yapıyor, bir tavsiyede bulunuyor. Sağlık Bakanlığımız değerlendirdikten sonra İçişleri Bakanlığına iletiliyor. O çerçevede tedbirler geliştiriliyor. Bu canlı süreç, dinamik süreç. Bu kapsamda zaten zaman zaman belli tedbirler alınıyor ama sokağa çıkma kısıtlaması ve benzeri ile ilgili alınmış bir karar yok. Şu anda bir değerlendirme de yok ama ilerleyen süreçte inşallah bu aşamaya gelmeyiz. Bilim Kurulu üzerinden yapılan değerlendirmeler ile ilgili tedbirler gerçekleştirilebilir. Şu aşamada böyle bir şey söz konusu değil."

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler