İdlib'de silah dükkanları kapatılıyor

İdlib'de silah dükkanları kapatılıyor

Suriye'de HTŞ'nin kontrol ettiği İdlib bölgesindeki silah dükkanlarının kapatılmaya başlandığı bildirildi.

Suriye'de Tahriru el Şam Heyeti (HTŞ) tarafından kontrol edilen İdlib bölgesindeki silah dükkanlarının kapatılmaya başlandığı bildirildi.

HTŞ'ye bağlı Kurtuluş Hükümeti tarafından 25 Temmuz tarihinde yapılan açıklamada, "Bölgede yaşayan sivillerin olası tehlikelerden korunması amacıyla" 15 Şubat tarihine kadar silah alım satımı yapan dükkanların kapatılacağı ifade edilmişti.

İdlib'deki bazı silah dükkanları bu kararla birlikte silah satışı yerine farklı türden askeri ekipmanlar satmaya devam ederken, Kurtuluş Hükümeti'ne bağlı İçişleri Bakanlığı bünyesindeki polis güçlerinin bugün başlattığı denetimlerde silah dükkanlarının kapatılıp kapatılmadığı denetlendi.

Bu kapsamda polis güçleri, İdlib kırsalındaki Binniş, Maret Mısrin ve Fua beldelerinde denetimlerde bulundu. Polis güçlerinin denetimleri bir süredir devam ediyor.

Kaynak: Mepa News

tlgrm.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.