İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza yaptı

İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza yaptı

İran devlet medyası, İran'ın Doğu Azerbaycan eyaletindeki Jolfa yakınlarında meydana gelen olayın ardından arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopterin "sert iniş" yaptığını bildiren devlet televizyonu, helikopteri arama çalışmaları devam ederken daha fazla detayın yakında açıklanacağını duyurdu.

İran devlet medyası olayın Pazar günü İran'ın Doğu Azerbaycan eyaletindeki Jolfa yakınlarında meydana geldiğini söyledi.

Reisi bir gün önce Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte bir barajın açılışını yapmak üzere komşu Azerbaycan'da bulunuyordu.

Devlete bağlı medya konvoyda üç helikopterin bulunduğunu ve diğer iki helikopterin güvenli bir şekilde geri döndüğünü söyledi.

Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan ve İran dini liderinin eyaletteki temsilcisi Ayetullah Muhammed Ali Ale Haşimi'nin de Reisi ile aynı helikopterde olduğu düşünülüyor.

Enerji Bakanı Ali Akbar Mehrabiyan ile İskan ve Ulaştırma Bakanı Mihrdad Bazrpaş da güvenli bir şekilde geri dönen diğer helikopterlerdeydi.

Yarı resmi Tasnim haber sitesine göre helikopterde Cumhurbaşkanı ile birlikte olan kişiler acil durum çağrısı yapmayı başardı.

Tasnim, olayın "can kaybı olmadan" sonuçlanabileceğine dair umutların arttığını bildirdi.

Kaynak: Mepa News, Ajanslar

uyg.gif

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum