1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. "İran'ın Projesi Başarısız Olacak"
"İran'ın Projesi Başarısız Olacak"

"İran'ın Projesi Başarısız Olacak"

Suriyeli muhalif Nureddin Zengi Hareketi'nin lideri, 'İran'ın Halep projesini' sekteye uğratacaklarını iddia etti.

A+A-

Suriye'de rejim muhalifi gruplardan biri olan Nureddin Zengi Hareketi'nin genel komutanı Şeyh Tevfik Şahabeddin, geçtiğimiz pazar günü Halep'teki muhalifleri selamladığı bir konuşma yayınladı. Şahabeddin konuşmasında, "İran'ın şehri kontrol etmek için yaptığı projeyi bozguna uğratma" sözü verdi.

Şahabeddin, hareketin medya ofisi tarafından yayınlanan ses kaydında, "Suriye'de zaferin geç de olsa geleceğini, İran'ın Halep'teki projesinin inkısara uğrayacağını, bölgeyle başlayıp Tahran'da biteceğini" ileri sürdü.

Şahabeddin, El-Mellah ile Handerat bölgelerinde rejim ile şiddetli çatışmalar yaşayan savaşçıları "kahramanlar" olarak niteledi.

El Mellah ve Handerat bölgesini hedef alan ve Halep şehrini kırsalından ayırarak tamamen kuşatmayı amaçlayan yoğun Rus hava desteğindeki Esad birlikleri ve müttefik savaşçıların böyleye yönelik şiddetli saldırıları birkaç haftadır sürüyor. 


Halep'te son durum haritası [Kırmızı: Rejim, Yeşil: Muhalifler, Sarı: PYD]

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.