İranlı Üst Düzey Asker: ABD Ve Rusya Darbe Girişimine Destek Verdi

İranlı Üst Düzey Asker: ABD Ve Rusya Darbe Girişimine Destek Verdi

Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, yabancı ülkelerin 15 Temmuz darbe girişimden haberdar olduklarını ve yaşananlara destek verdiğini söyledi.

Hürriyet'in İran merkezli İSNA ajansından aktardığı habere göre, Tebriz kentinde düzenlenen bir törende konuşan İran’ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney'in yüksek askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, ABD ve Rusya'nın Türkiye'deki darbe girişiminin arkasında olabileceğini savundu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin darbe girişimi sırasında Moskova'da bulunmasının ‘manidar' olduğunu öne süren İranlı general, "ABD ve Rusya bölge konusunda yeni bir anlaşmaya mı vardı?" dedi. Safevi, şöyle devam etti:

"ABD ve Rusya'nın Türkiye'deki darbeden habersiz oldukları söylenemez. Bu çapta bir kalkışma, yabancı bir ülkenin desteği ve bilgisi olmadan yapılamazdı. Darbenin destekçileri konusunda büyük soru işaretleri var.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.