1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. IŞİD sempatizanına 30 yıl hapis cezası
IŞİD sempatizanına 30 yıl hapis cezası

IŞİD sempatizanına 30 yıl hapis cezası

ABD Kongre Binası’na saldırı hazırlığı içinde olduğu belirtilen IŞİD sempatizanı Christopher Lee Cornell 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-

Ohio eyaletindeki mahkeme 22 yaşındaki ABD vatandaşı Christopher Lee Cornell'i pazartesi günü görülen davada suçlu buldu. Federal Soruşturma Bürosu FBI tarafından aylarca izlenen Cornell Ocak 2015'te 600 mermi ve silahlar satın aldığı sırada gözaltına alınmıştı. 

DW'de yer alan habere göre Cornell'in ABD Başkanı Barack Obama'nın ulusa sesleniş konuşması yaptığı sırada Senato ve Temsilciler Meclisi'nin bulunduğu ABD Kongre Binası'na bombalar ve ateşli silahlarla saldırı düzenlemeyi hedeflediği ileri sürülmüştü. Hakkındaki suçlamaları kabul eden Cornell eylemiyle IŞİD'e destek vermek istediğini söylemişti.

Savcı Benjamin Glassman mahkemenin verdiği hükümden memnun olduğunu söyledi. Savcı Glassman, Cornell'in "ABD'nin bütününe yönelik simge niteliğinde bir saldırı" düzenlemek istediğini ve adil bir cezaya çarptırıldığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.