1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "IŞİD'in Türkiye sorumlusu" olduğu iddia edilen Kasım Güler hakkında istenen ceza belli oldu
"IŞİD'in Türkiye sorumlusu" olduğu iddia edilen Kasım Güler hakkında istenen ceza belli oldu

"IŞİD'in Türkiye sorumlusu" olduğu iddia edilen Kasım Güler hakkında istenen ceza belli oldu

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Güler ile avukatı katıldı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Suriye'de gözaltına alınarak Türkiye'ye getiridiği açıklanan, "IŞİD'in Türkiye vilayeti sorumlusu" olduğu öne sürülen Kasım Güler'in yargılandığı davada, esas hakkında mütalaa açıklandı.

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Güler ile avukatı katıldı.

Mütalaaya göre Güler, "Afganistan'da radikal gruplara katıldı, bir süre sonra Türkiye'ye dönünce yasa dışı faaliyetleri nedeniyle tutuklandı. Tahliye edildikten sonra yasa dışı yollardan Suriye'ye geçen ve IŞİD'e katılan Güler, 2014'te örgütte askeri birlik sorumluluğuna getirildi."

Ağırlaştırılmış müebbet istendi

"IŞİD'in Türkiye'ye karşı yaptığı ve yapmaya çalıştığı eylemlerde karar merciinde bulunduğu" öne sürülen Güler'in "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçunu işlediğine dikkat çekilen mütalaada, bu kapsamda sanığın "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezasına çarptırılması istendi.

Ayrıca "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma" suçundan 8 yıl 5 aydan 26 yıl 6 aya kadar hapsi talep edilen Güler'in, hükümle birlikte tutukluluk halinin devamı istendi.

Sanık Güler ve avukatının, mütalaaya karşı savunma hazırlamak için süre talep etmesi üzerine mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

whtspp.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler