İsrail Bıçaklı Eylemcilerin Ailesini Cezalandıracak

İsrail Bıçaklı Eylemcilerin Ailesini Cezalandıracak

İsrail meclisi bıçaklı ya da silahlı eylem yapanların ailelerinin de cezalandırılmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

İsrail Meclisinin Filistin’de İsraillilere yönelik bıçaklı ya da silahlı saldırı düzenleyenlerin ailelerinin de cezalandırılmasını öngören yasa tasarısını ön okuma aşamasında onayladığı bildirildi.

Meclisteki Arap milletvekillerinden Usame es-Sa'di, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Batı Şeria ve Kudüs'te İsraillilere yönelik bıçaklı ya da silahlı saldırıda bulunanların aileleri ve onlara destek veren tarafların cezalandırılmasını içeren yasa tasarısının ön okuma aşamasında onaylandığını belirtti.

Tasarının, saldırı düzenleyenlerin ailelerinin kıdem tazminatı, emeklilik maaşı ya da engelli aylığı gibi alacaklarından mahrum edilmesini öngördüğüne dikkati çeken Sa'di, taslağın masum çocuk ve yardıma muhtaç kişilere yönelik toplu bir cezalandırma yöntemi olduğunu söyledi.

Sa'di, tasarıda 71 milletvekilinden 57'sinin kabul, 14'ünün ret oyu kullandığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.