1. HABERLER

  2. FİLİSTİN

  3. "İsrail Filistinli mahkumu kasıtlı olarak öldürdü"
"İsrail Filistinli mahkumu kasıtlı olarak öldürdü"

"İsrail Filistinli mahkumu kasıtlı olarak öldürdü"

İsrail'in elindeki Filistinli mahkumlardan Sami El-Amur'un ölümüne İsrail güçlerince kasıtlı olarak sebep olunduğu ifade ediliyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İsrail hapishanelerindeki mahkumların hakları savunan Filistinli Esir Hareketi oluşumu, hayatını kaybeden esir Sami El-Amur’a yapılanın "bir idam operasyonu ve kasıtlı tıbbi ihmal politikasının sonucu olduğunu" belirterek, Filistinli esirin hayatını kaybetmesinden Tel Aviv yönetiminin sorumlu olduğunu ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, Esir Hareketi Gazze Şeridi’ndeki Deyr el Beleh sakinlerinden El-Amur’un tıbbi ihmal neticesinde hayatını kaybettiğini bildirdi.

Filistinli mahkumun Nefha Sahra Cezaevi’nden hastaneye nakledilirken Es-Seb’a transfer noktasında 14 saat bekletildiğini bildiren Esir Hareketi, "İsrail'in esirlere işkence yapmaktan ve esirleri zindanlarda öldürmekten zevk aldığını" kaydetti.

Filistinli gruplara seslenerek esir takası anlaşmasının gerçekleşmesi için çalışmaya devam etmelerini talep eden Esir Hareketi, "İsrail cezaevlerinde tutulan mahkumların baskı ve işkenceden kurtulmalarının tek yolunun esir takası olduğuna" işaret etti.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.