İsrail Hamas lideri Heniye'nin kız kardeşini gözaltına aldı

İsrail Hamas lideri Heniye'nin kız kardeşini gözaltına aldı

Katar’ın başkenti Doha'da yaşayan İsmail Heniye, Hamas'ın siyasi bürosunun başkanı konumunda.

İsrail polisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada Hamas lideri İsmail Heniye'nin kız kardeşini İsrail'in güneyinde yürütülen bir "terör soruşturması" kapsamında gözaltına aldığını duyurdu.

Polis AFP'ye yaptığı açıklamada İsrail vatandaşı olan Sabah Abdüsselam Heniye'nin İsrail güvenlik teşkilatı Şin Bet'in de dahil olduğu bir soruşturma kapsamında Tel Şeva kasabasında gözaltına alındığını söyledi.

Gözaltına alınan kişinin Heniye'nin kız kardeşi olduğunu doğrulayan bir polis sözcüsü, "Hamas yetkilileriyle irtibat halinde olduğundan ve örgütle özdeşleştiğinden, İsrail'de terör eylemlerini kışkırttığından ve desteklediğinden şüphelenildiğini" söyledi.

Polis, 57 yaşındaki Heniye'nin evinde "belgeler, yayınlar, telefonlar, diğer bulgular ve kendisini İsrail Devleti'ne karşı ciddi güvenlik suçları işlemekle ilişkilendiren kanıtlar" bulduklarını söylüyor.

Katar’ın başkenti Doha'da yaşayan İsmail Heniye, Hamas'ın siyasi bürosunun başkanı.

Kaynak: Mepa News, AFP

uyg.gif

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.