1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Celal Şengör hakkında 'taciz' soruşturması
İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Celal Şengör hakkında 'taciz' soruşturması

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Celal Şengör hakkında 'taciz' soruşturması

İstanbul Teknik Üniversitesi, öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma başlattı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Üniversitenin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada isim belirtilmeden "Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup süreç devam etmektedir" denildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin fiziksel sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, "bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir" denilen açıklamada İTÜ'nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı ve en net biçimde tavır göstermeyi gerektirmektedir sözlerine yer verildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

itu.jpg

Açıklamada ayrıca “Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Şengör öğrencisi ile arasında geçen olayı anlatmıştı.

Şengör konuyla ilgili şu sözleri sarfetti: “Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı.”

Kaynak: Euronews, Mepa News

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.