İtalya'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 8 bine yaklaştı

İtalya'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 8 bine yaklaştı

İtalya'da Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı iki günlük bir düşüşün ardından salı günü yeniden yükseldi.

İtalya'da Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının iki günlük bir düşüşün ardından salı günü yeniden yükselmesi hayal kırıklığı yarattı.

Salı günü yapılan açıklamada, 24 saatte 743 Covid-19 hastasının hayatını kaybettiği bildirildi. Ülkede Covid-19’dan dolayı toplam ölüm sayısı ise Salı günü itibariyle 6 bin 820'yi buldu. Tanı konulan vaka sayısı 69 bin 176. İtalya’da 8 bin 326 kişi de tedavi edilerek sağlığına kavuştu.

Yeni tip koronavirüsün Avrupa’da en fazla etkilediği ülke İtalya’da virüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı iki gün üst üste azalmıştı. Cumartesi günü 793 olan günlük ölüm sayısı Pazar günü 651’e Pazartesi ise 602’ye kadar düşmüştü.

İtalyan yetkililer iki gün görülen düşüşün devam edip etmeyeceği konusunda oldukça temkinli davrandı. Sağlık Bakanı Roberto Speranza herkesin salgınla mücadelede yer alması gerektiğini belirterek tedbirlerin elden bırakılmamasını istedi.

2 hafta önce alınan tedbirlerin etkisi

Sağlık yetkilileri iki günlük düşüşün bir eğilime dönüşüp dönüşmeyeceğini merakla bekliyordu. Bu nedenle salı günü açıklanan sayılar, beklentileri sekteye uğrattı.

İtalyan yetkililer 2 hafta önce aldıkları tedbirlerin etkisinin artık daha belirgin şekilde görülmesini umuyor. 12 Mart'ta ülkede sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı.

twtbanner-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.