1. ADVERTORİAL

  2. İyilikte Yarışanlar Yemen’e can suyu oldu
İyilikte Yarışanlar Yemen’e can suyu oldu

İyilikte Yarışanlar Yemen’e can suyu oldu

Savaş ve sefaletle boğuşan Yemen halkı için su kuyusu açan İyilikte Yarışanlar Derneği, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerini sevindirdi.

Mepa News | Reklam
A+A-

Acil yardım bekleyen kriz bölgelerinde gıda, su, kıyafet dağıtımı ve su kuyusu açma çalışmalarıyla mazlum ve mağdurlara el uzatan İyilikte Yarışanlar gönüllüleri, Yemen’de iki büyük proje gerçekleştirdi.

İyilikte Yarışanlar Derneği, Yemen’in Hacce ve Taiz illerinde iki su kuyusunu hizmete açtı.

Son yüzyılın en büyük açlık ve susuzluk krizi ile yüzleşen Yemen’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Temiz suya ulaşım probleminin yaşandığı ülkede, başta kolera olmak üzere birçok salgın hastalık yaygınlaştı. Hastalıkların daha da yayılabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, su kaynaklarının azlığı ve steril olmamasını koleranın başlıca nedeni olarak gösteriyor.

Dernek başkan yardımcısı Musab Dönertaş, “Dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Yemen’de savaş ile birlikte durum daha da kötüleşti. Salgın hastalıklar bombalardan daha fazla can alıyor. O nedenle su projelerine verilecek destek çok önemli. Kirli su kaynakları birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.” dedi.

y2-003.jpgy3.jpgy4.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.