1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Karamollaoğlu: İçişleri Bakanı seçmeni tehdit ediyor
Karamollaoğlu: İçişleri Bakanı seçmeni tehdit ediyor

Karamollaoğlu: İçişleri Bakanı seçmeni tehdit ediyor

"İktidar devletin bütün imkânlarını, medya gücünü kullanarak her türlü iftira ve yalana başvurmakta tereddüt etmiyor"

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, muhalefetin belediye başkan adaylarının iktidar tarafından tehdit edildiğini belirterek "Bir İçişleri Bakanı seçmeni tehdit ediyor. Söylediği bir yalanı protesto ettiği için adamı tutuklattırıp, hapse attırıyor. Bu seçimin adil olduğunu nasıl iddia edeceksiniz?" dedi.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, adayların ve milletin tehdit edildiğini savunarak, "Türkiye tarihinde gördüğümüz ahlaki değerlerin yerle bir edildiği seçimler olma özelliğini kazanmış gibi gözüküyor bu seçim. İktidar adeta devletin bütün imkânlarını, medya gücünün neredeyse tamamını kullanarak her türlü iftira ve yalana başvurmakta tereddüt etmiyor. İftiralar ve tehditler yetmiyormuş gibi, bir de adaylar tehdit ediliyor. Milletimiz tehdit ediliyor ve insanlar gözaltına alınabiliyor. Böyle giderse 1946’ya yeniden döneceğiz. Açık oy, gizli tasnif kural haline gelecek gibi. Çünkü kazanma şanslarını kaybettiklerini görüyorlar" diye konuştu. 

Devlet imkanlarının istismar edildiğine vurgu yapan Karamollaoğlu, "Her seçimde devletin imkânlarını bu iktidar fütursuzca kullandı; ama bu sefer bir adım daha ileri gitti. Devlet kurumlarına AK Parti bayrakları asılıyor" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler