1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. "Kerkük'te PKK'ya müsaade etmeyeceğiz"
"Kerkük'te PKK'ya müsaade etmeyeceğiz"

"Kerkük'te PKK'ya müsaade etmeyeceğiz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PKK'lıların Kerkük'e girdiğine dair haberlerle ilgili konuştu.

A+A-

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,PKK'lı teröristlerin Kerkük'e girdiği yönündeki haberlerle ilgili olarak, "Biz oradaki süreci takip ediyoruz. Kesinlikle PKK'nın ve diğer terör örgütlerinin burada oldu bittiye getirip de özellikle bu bölgede hareket etmesine müsaade etmeyiz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu bir gazetecinin "PKK'lı teröristlerin Kerkük'e girdiğini açıklandı, yorumunuz ne olacak, neler söyleyeceksiniz?" sorusuna yanıt vererek şunları söyledi:

"Biz oradaki süreci takip ediyoruz. Kesinlikle PKK'nın ve diğer terör örgütlerinin burada oldu bittiye getirip de özellikle bu bölgede hareket etmesine müsaade etmeyiz. Zaten Türkiye şu anda da koalisyonun içinde yer alıyor. Aktif bir şekilde hem koalisyonun güçleri ile birlikte hem de yerel güçlerle birlikte hem de hava kuvvetlerimiz ile birlikte içerisindeyiz ve bu gelişmelere de müsaade etmeyeceğiz. Olayları ve gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.