1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. "Kız kardeşini döven öğretmeni şikayet eden Suriyeli kadın sınır dışı edilecek"
"Kız kardeşini döven öğretmeni şikayet eden Suriyeli kadın sınır dışı edilecek"

"Kız kardeşini döven öğretmeni şikayet eden Suriyeli kadın sınır dışı edilecek"

Türkiye'de kız kardeşini döven öğretmenden şikayetçi olan Suriyeli sığınmacı bir kadına sınır dışı kararı verildiği öne sürüldü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Türkiye'de yaşayan 22 yaşındaki Suriyeli bir sığınmacı olan İman Nasif'in sınır dışı edilmesi kararı verildiği öne sürüldü.

Olay, Nasif'in sosyal medyada yayınlanan ve başından geçenleri anlattığı videosuyla gündeme geldi.

22 yaşındaki Suriyeli genç kadın, kız kardeşini döven öğretmenden şikayetçi olmasının ardından, öğretmenin de kendisini Göç İdaresi'ne şikayet ettiği söyledi.

Genç kadın, şikayet sonrasında 12 gün nezarette tutulduğunu, 5-6 ay sonra ise hakkında sınır dışı kararı verildiğini dile getirdi.

İman Nasif, Türkiye'de okumaya devam ettiğini, sınır dışı edilmesini gerektirecek bir şey yapmadığını ifade ederek, hakkında verilen karardan rahatsızlığını dile getirdi.

Son dönemde çok sayıda Suriyeli sığınmacının geri gönderme merkezlerine gönderildiği ve haklarında sınır dışı kararı verildiği belirtiliyordu.

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
3 Yorum
İlgili Haberler