Koronavirüs: İsrail'de son 3 ayın en yüksek vaka sayısı

Koronavirüs: İsrail'de son 3 ayın en yüksek vaka sayısı

İsrail'de, Delta varyantı nedeniyle Koronavirüs salgınında son 3 ayın en yüksek günlük vaka sayısının görüldüğü bildirildi.

İsrail'de, ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantı nedeniyle yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında son 3 ayın en yüksek günlük vaka sayısının görüldüğü bildirildi. Ülkede son 24 saatte 343 vaka tespit edilirken, vakaların çoğunun aşı olmayanlar olduğu belirtildi.

İsrail Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte 343 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. Bunun İsrail'de son 3 ayın en yüksek günlük vaka sayısı olduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca ülkede durumu ağır olan 35 hasta olduğu, bunların yarısından fazlasının aşı olmayan kişiler olduğu kaydedildi.

Vakaların yüzde 90'ı Delta varyantı kaynaklı

Yerel basında yer alan haberlerde, İsrail'de görülen yeni vakaların yüzde 90'ının ilk olarak Hindistan'da tanımlanan Delta varyantı kaynaklı olduğu belirtildi.

Aşılama sayesinde salgını kontrol altına almayı başaran ve şubat ayından bu yana Covid-19 önlemlerinin gevşetilmeye başlandığı İsrail'de, geçen ay başında günlük vaka sayısı 20'nin altına düşmüştü.

Ülkede 6 Haziran'da 216'ya kadar düşen aktif vaka sayısı, son günlerdeki artışla 2 bin 597'ye yükseldi.

Kaynak: T24

facebanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum