1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Lübnan Dışişleri Bakanı istifa etti
Lübnan Dışişleri Bakanı istifa etti

Lübnan Dışişleri Bakanı istifa etti

Lübnan Dışişleri Bakanı Nassif Hitti istifa etti.

A+A-

Lübnan Dışişleri Bakanı Nassif Hitti, istifa etti.

Fransız Haber Ajansı’nın (AFP) Başbakanlıktaki bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Lübnan Dışişleri Bakanı Hitti, bugün Başbakanlığa istifasını sundu. Hitti’nin istifasını Başbakanlığa sunduğunu belirten kaynak, istifa nedenlerinin daha sonra açıklanacağını ifade etti.

Yerel basında yer alan haberlerde ise Hitti’nin hükümetin performansını protesto etme amacıyla ve Başbakan Hassan Diyab ile yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle istifa ettiği ileri sürüldü.

Lübnan resmi ajansı NNA dün Hitti’nin Lübnanlıların ve uluslararası toplumun taleplerine yönelik henüz herhangi bir adım atmayan hükümetin performansından duyduğu memnuniyetsizliği aktarmıştı.

Kendisine yakın kaynaklara göre Hitti, hükümetin ‘oldukça yavaş kalan performansından’ ve artık uluslararası yetkililere göreve başladığı ilk dönemdeki gibi iyimser bir şekilde hitap edememekten şikayetçiydi.

twtbanner-001.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler