1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'İdlib' açıklaması
Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'İdlib' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'İdlib' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı’nda ‘İdlib’ başlıklı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Milli Savunma Bakanlığı’nda ‘İdlib’ başlıklı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Şam yönetimine sert uyarılarda bulundu.

Askeri kaynaklardan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" - Önceliğimiz saldırıların durdurulması ve ateşkesin sağlanması. Bu yönde gerekli tedbirleri alıyoruz almaya devam edeceğiz.

- Bölgedeki çatışmaların durdurulması ve gözlem noktalarımızın emniyetinin sağlanması noktasında takviyeler yaptık. Türk Silahlı Kuvvetleri verilen her türlü görevi emir verildiğinde idlibte de yerine getirmeye hazırdır. Emir verildiğinde de bu güce sahiptir ve gereğini yapar.

- Toplam 3 gözlem noktası rejim kontrolündeki bölgede bulunuyor. 7 numaralı gözlem noktası da rejim kontrolündeki topraklarda kaldı. Ancak gözlem noktalarında ikmal faaliyeti ve personel değişimi kesintisiz devam ediyor. Gözlem noktaları yapılabilecek herhangi bir saldırıya karşılık verecek kapasitede.

- Yapılacak her türlü saldırıya misliyle karşılık verilecek, gözlem noktalarımız görevlerine devam edecektir.

- Rus unsurların karargah ve komutanı arasında iletişim, koordinasyon var."

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler