1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Muhalifler Çobanbey'e giren ABD askerlerini kovdu
Muhalifler Çobanbey'e giren ABD askerlerini kovdu

Muhalifler Çobanbey'e giren ABD askerlerini kovdu

Türkiye’nin Suriyeli muhalifler ile yapacağı El Bab operasyonu için Çobanbey kasabasına gelen 29 ABD askeri, protesto edildi ve kovuldu.

A+A-

Suriyeli rejim muhalifi kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Türkiye'nin ÖSO ile birlikte, Suriye'nin kuzeyindeki El Bab kentinin IŞİD'in elinden alınması için yapacağı operasyon için Çobanbey kasabasına gelen 29 ABD askeri, ÖSO tarafından protesto edildi. Protestoda gerginlik çıkarken, ABD askerleri kasabadan ayrılarak Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı.

ABD Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı 29 asker bu sabah Suriye'nin kuzeyindeki El Bab operasyonuna destek olmak amacıyla Çobanbey kabasına geldiler ancak ÖSO'nun tepkisiyle karşılaştılar.

ABD ASKERLERİ, SLOGANLARLA PROTESTO EDİLDİ

Türkiye sınırına 5 kilometre yakınlıkta bulunan Çobanbey kasabasına Türk askeri eşliğinde gelen ABD askerleri, Feylakuşşam, Nureddin el Zengi, Ceyşül Tahrir, Hamza Tugayı, Şam Cephesi ve Sultan Murat Tümeni tarafından sloganlarla protesto edildiler.

Protestoda muhalif savaşçılar, "Amerika Suriye'den defol" ve "Tek yol İslam ve Muhammed'in yoludur" diye slogan attı. Eli silahlı muhalif savaşçılar protestoda ABD'li askerlerin üzerine yürüyünce ABD'li askerleri Türk askerleri korudu ve kasabadan güçlükle çıkarttı.

Kasabadan çıkmak zorunda kalan ABD askerleri Türk askerleri koruması altında Türkiye'ye geldiler.

ABD askerlerinin Çobanbey'i terketmek zorunda kaldığı anlar:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.