Muhaliflerin Hedefi Halep'in Tamamını Ele Geçirmek

Muhaliflerin Hedefi Halep'in Tamamını Ele Geçirmek

Fetih Ordusu'nun saha komutanlarından Binnişi, "Birinci hedefimiz kuşatmayı kırmak, ikinci hedefimiz ise Halep'i almaktır." dedi.

Suriyeli muhaliflerin, rejimin kuşatması altındaki bölgelere ulaşmak için Halep'in güneyinde başlattığı operasyonunun beşinci gününde bir köy ile bir tepenin kontrolünü sağladığı bildirildi.

Fetih Ordusu'nun (Ceyş el-Feth) saha komutanlarından Huzeyfe Binnişi, Fetih Ordusu'nun, rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerin ablukasını kırmak için başlattığı ve ''Halep kuşatmasını kırma'' adı verilen operasyonunun beşinci gününde kentin güneyindeki Amiriye köyü ile Cemiyet tepesinin kontrolünü rejim güçlerinden aldığını söyledi.


Güney Halep bölgesinde son durum haritası [Yeşil: Muhalifler, Kırmızı: Rejim, Mavi: Muhaliflerin son operasyonda ele geçirdiği bölgeler]

Kentin güneyinde yer alan topçu okulu ile Ramuse bölgesindeki rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı binalara tank, doçka ve hafif silahlarla saldırdıklarını belirten Binnişi, rejim güçleriyle güneydeki çatışmalarda üzerinde makineli tüfek bulunan üç araç, bir topla bir füze bataryasını imha ettiklerini aktardı.

"OPERASYONLAR DEVAM EDECEK"

Rus ve rejime ait uçakların muhalif bölgeleri havadan bombalamasını engellemek amacıyla uçakların görüş mesafesini karartmak için lastik yaktıklarını vurgulayan Binnişi, şunları kaydetti:

''Bugün kentin güneyinde düzenlediğimiz operasyonla yeni bir aşamaya geldik. Burada öncelikli hedefimiz kent üzerindeki rejim güçlerinin kuşatmasını kırmaktır. Güney bölgesinde Şam yönetiminin bulunduğu yerlere ağır silahlarla saldırarak kaybedilen yeri tekrar almak suretiyle bunlara yeni yerler de ilave ettik. Ramuse bölgesi Esad güçlerinden temizlenene kadar operasyonlarımız devam edecek.''

''Birinci hedefimiz kent üzerindeki kuşatmayı kırmak, ikinci hedefimiz ise rejimi Halep'in tümünden atmaktır.'' diyen Binnişi, Amiriye köyü ve Cemiyet tepeleri çevresinde şiddetli çatışmaların yaşandığını, muhaliflerin, Şam yönetimine bağlı güçlerin olduğu yerlere ağır silahlarla saldırarak büyük zayiatlar verdirdiğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.