1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Muharrem İnce hakkında 'siyaset yasağı' talebi
Muharrem İnce hakkında 'siyaset yasağı' talebi

Muharrem İnce hakkında 'siyaset yasağı' talebi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce hakkında, CHP Grup Başkanvekili olduğu dönemden kalma davada savcı 'siyasi yasak' talep etti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Sözcü gazetesinden Asuman Aranca'nın haberine göre, 2013 yılında Ergenekon davasını izlemek üzere İstanbul Silivri'deki duruşmaya katılan İnce duruşmada çıkan tartışma sırasında, salonda görevli üsteğmeni kendisine müdahale etmeye çalışması üzerine ittirdi. Bunun üzerine İnce hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 2016 yılında Anayasa'da yapılan değişiklikle İnce'nin dokunulmazlığı kaldırıldı ve dava açıldı.

İddianamede, Muharrem İnce'nin görevi yaptırmamak için direnme suçundan 3 yıla kadar hapsi istendi. Silivri'de görülen davanın 1 Temmuz'daki son celsesinde savcı, esas hakkında mütalaasını açıkladı.

Savcı, İnce'nin “kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme” suçundan cezalandırılmasını ve TCK'nın 53. Maddesi uyarınca seçme-seçilme hakkından yoksun bırakılmasını istedi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.